Live-Kahvit
      2023-2024

      Ilmoittaudu mukaan!


      Tervetuloa kovasti toivotuille Live-Kahveille Live-säätiöön! 

      Live-Kahvit on suunnattu vaativaa erityistä tukea tarvitsevien asiakkaiden ohjaaville tahoille. Tavoitteena on vahvistaa verkoston tietoisuutta Live-säätiön toiminnasta ja tarjonnasta vaativan erityisen tuen asiakkaille. Kahvit järjestetään neljä kertaa vuodessa ja tulevien kahvien teemoissa huomioidaan myös osallistujien toiveet.

      Teemat:

      • 2.11.2023 klo 14-16 Liven tarjonta ja Kiannonkadun oppimisympäristöt. Tilaisuus on täynnä. 

      • 9.2.2024 klo 9-11 Yhteishaku: vaativana erityisenä tukena järjestettävä koulutus, hakuprosessi Ilmoittaudu mukaan tästä.

      • 19.4.2024 klo 9-11 Tuki opiskeluun ja työllistymiseen. Ammatillinen kuntoutus ja opiskelun tuki Livessä. Ilmoittaudu mukaan tästä.

      Paikka: Live-säätiö, Kiannonkatu 2, Arla-tila, 02650 Espoo


      Kohderyhmä: Pääkaupunkiseudun ja kehyskuntien oppivelvollisuuskoordinaattorit, opot, erityisopettajat, ohjaamon työntekijät ja työllisyyspalvelujen työntekijät sekä muut ohjaavat tahot.

      Ilmoittautuminen viimeistään viikkoa ennen kahveja.

      Osallistujamäärä on max 20 henkilöä / tapahtuma.

      Tilaisuudet järjestää Liven Palvelupiste.

      Lisätietoja:
      040 559 1296
      palvelupiste@inlive.fi

       

      Live-Kahvit
      Return to Top