Opiskeluhuolto

Terveydenhuollon asiantuntijat palveluksessasi.

Opiskeluhuolto

Sanna Smith

Kuraattori


phone 040 636 5574

envelope-line sanna.smith@espoo.fi

location-pin Espoo

 

Sohvi Leinikka

Kuraattori


phone 040 334 1454

envelope-line sohvi.leinikka@hel.fi

location-pin Helsinki: ma-pe

Minna Nevala

Psykologi


phone 040 643 2596

envelope-line minna.nevala@hel.fi

location-pin Helsinki: ma

Riina Horn

Psykologi


phone 040 639 4997

envelope-line riina.horn@espoo.fi

location-pin Espoo

Kirsi Peltoranta

Psykiatrinen sairaanhoitaja


phone 050 362 6382

envelope-line kirsimaria.peltoranta@hel.fi

location-pin Helsinki: ma-ti, akuuttiaika ma klo 12-13

Terveydenhoitaja

Terveydenhoitaja


phone 040 171 9945

location-pin Helsinki: ma-to

Ramona Åkerlund-Lehtola

Terveydenhoitaja


phone 040 639 4017

envelope-line ramona.akerlund-lehtola@espoo.fi

location-pin Espoo: ma-ti, to-pe

Auli Pirinen

Terveydenhoitaja


phone 046 877 2080

envelope-line auli.pirinen@espoo.fi

location-pin Espoo: ti-ke

Koululääkäri

Kotikunnan lääkäri 


Opiskelijan sairaanhoidosta vastaa pääsääntöisesti hänen oma kotikuntansa.

Oppilaitoksessa toimivat Helsingin ja Espoon koululääkärit, joilla on vastaanotto noin kerran kuukaudessa opiskelijaterveydenhuollon kautta.

Liven palvelupiste

Liven Palvelupiste on yksilöasiakkaille suunnattu palvelu, joka auttaa sinua löytämään suunnan ja seuraavan askeleen eteenpäin elämässä. Tavoitteesi voi olla opiskelu- tai työpaikan löytäminen, työkykyiseksi kuntoutuminen, päivärytmin harjoittelu tai suomalaiseen työelämään tutustuminen sekä kielen ja kulttuurin opiskelu.

 

Ota yhteyttä