Opiskeluhuolto

      Terveydenhuollon asiantuntijat palveluksessasi.

      Opiskeluhuolto

      Kaisa Priiki

      Kuraattori


      phone 040 636 5188

      envelope-line kaisa.priiki@espoo.fi

      location-pin Espoo: ma-pe

       

      Sohvi Leinikka

      Kuraattori


      phone 040 334 1454

      envelope-line sohvi.leinikka@hel.fi

      location-pin Helsinki: ma-pe

      Merja Kettula-Stranden

      Psykologi


      phone 040 686 2733

      envelope-line merja.kettula-stranden@hel.fi

      location-pin Helsinki: ma, ke-pe

      Riina Horn

      Psykologi


      phone 040 639 4997

      envelope-line riina.horn@espoo.fi

      location-pin Espoo

      Antti Hautala

      Psykiatrinen sairaanhoitaja


      phone 040 334 6003

      envelope-line antti.hautala@hel.fi

      location-pin Helsinki: ma-ti, akuuttiaika ma klo 12-13

      Terveydenhoitaja

      Terveydenhoitaja


      phone 040 171 9945

      location-pin Helsinki: ma-to

      Ramona Åkerlund-Lehtola

      Terveydenhoitaja


      phone 040 639 4017

      envelope-line ramona.akerlund-lehtola@espoo.fi

      location-pin Espoo: ma-ti, to-pe

      Auli Pirinen

      Terveydenhoitaja


      phone 046 877 2080

      envelope-line auli.pirinen@espoo.fi

      location-pin Espoo: ti-ke

      Koululääkäri

      Kotikunnan lääkäri 


      Opiskelijan sairaanhoidosta vastaa pääsääntöisesti hänen oma kotikuntansa.

      Oppilaitoksessa toimivat Helsingin ja Espoon koululääkärit, joilla on vastaanotto noin kerran kuukaudessa opiskelijaterveydenhuollon kautta.

      Liven palvelupiste

      Haluatko tietoa Liven tarjoamista koulutuksista, valmennuksista ja muista palveluista? Liven Palvelupisteeltä saat ohjausta ja neuvontaa sopivan jatkopolun löytämiseen. Tavoitteesi voi olla vaikkapa opiskelupaikan löytäminen, työkykyiseksi kuntoutuminen, päivärytmin harjoittelu tai suomalaiseen työelämään tutustuminen. Etsitpä sopivaa vaihtoehtoa itsellesi, asiakkaallesi tai läheisellesi – ota rohkeasti yhteyttä!

       

      Ota yhteyttä